Opublikowany w Home, Polska Misja Katolicka

PMK-informator parafialny- listopad 2019

Listopadowy informator parafialny możesz znaleźć na stronach internetowych  Polskiej Misji Katolickiej w pliku pdf: http://www.pmk-hannover.de/images/PMK-gazetka-aktualna.pdf

BAZAR PARAFIALNY – 01.12.2019
Organizowany jest co roku w pierwszą niedzielę adwentu. Bazar daje nam możliwość pełnienia dzieł miłosierdzia wobec ludzi chorych, ubogich i potrzebujących pomocy. Od wielu lat nasza parafia wspomaga materialnie szpital trędowatych w Kongo oraz domy dziecka dla dzieci upośledzonych fizycznie i psychicznie w Brzesku i Tarnowie. Każdy z nas podczas bazaru może przyczynić się do tej pomocy. Na bazar można upiec ciasto, przygotować bigos, przynieść rzeczy materialne (ubrania, zabawki, książki, itp.). Serdecznie prosimy o dostarczanie tych rzeczy do Polskiej Misji od 20 listopada.
Drodzy Parafianie, zwracamy się z serdeczną prośbą do Was wszystkich o pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu naszego bazaru. Święta Matka Teresa powtarzała:
„Nie można kochać i nic nie czynić dla tych, którzy potrzebują pomocy.”
Niech nasze serca wykorzystają tę szansę na miłość bliźniego.
Spotkanie pragnących włączyć się w przygotowanie bazaru odbędzie się we wtorek 19.11.2019 o godz 18.30. Serdecznie zapraszamy.

Polska Misja Katolicka w Hanowerze : www.pmk-hannover.de

Przy okazji przypomnę o możliwości skorzystania z bezpłatnej pomocy przy wypełnianiu formularzy.

Kiedy?

Piloci integracyjni miasta Hanower- możliwość skorzystania z pomocy przy wypełnianiu formularzy (np. (Jobcenter, Kindergeld, Wohngeld, Sozialamt, BAföG, GEZ, Arbeitsamt, Elternzeit, Wohnungsamt, Ausländerstelle, Jugendamt, Bürgeramt, KSD, Elterngeld, Mutterschaftsgeld, pisanie listów urzędowych itd.) w każdy pierwszy i trzeci wtorek miesiąca w godz. od 16.00 do 18.00 w sali naszego domu parafialnego przy ul. Stilleweg 12 B w j. pol.
Adres: Polska Misja Katolicka w Hanowerze, Stilleweg 12 B, 30655 Hannover

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s